dnes je 4.3.2024

Input:

Stravenky provize a nárok na odpočet

27.2.2020, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: méně než minuta

2020.4.9
Stravenky provize a nárok na odpočet

Ing. Zdeněk Kuneš

VYŠLO V ČÍSLE 4-5/2020

Společnost vydávající stravenky nám fakturuje mimo stravenek ještě provizi s 21% DPH.

Máme zde nárok na odpočet?

Odpověď

Zprostředkování prodeje stravenek je zdanitelným plněním, u kterého plátce uplatní základní sazbu daně.

Plátce, příjemce tohoto zdanitelného plnění, má nárok na odpočet daně v souladu s § 72 ZDPH a dalšími, pokud tuto

Nahrávám...
Nahrávám...