dnes je 16.10.2019
Input:

Neplátce DPH

29.9.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.1900.9
Neplátce DPH

Ing. Eva Krekulová

Jak se odvádí, či neodvádí DPH u neplátce, který dodává v malém množství knihy na Slovensko, také neplátci?

Plátcem se podle § 6 ZDPH stává osoba povinná k dani, jejíž obrat za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců přesáhne 1 000 000 Kč. Co všechno vstupuje do obratu, upravuje § 4a ZDPH. Neplátce nemá povinnost registrovat se jako plátce ani jako identifikovaná osoba z titulu dodání zboží do